De nationale munteenheid is de Cambodjaanse Riel. De Riel is gekoppeld aan de Amerikaanse dollar. $ 1 is gelijk aan 4.000 Cambodjaanse Riel. Wisselen van Riel naar Dollars en andersom is gratis en kun je op ieder straathoek doen. Kamerprijzen in toeristische gebieden worden vaan in Amerikaanse Dollars berekend in Cambodja. In steden als Siem Reap, Phnom Penh enh Sihanoukville vind je ook zat banker waar je je $100 biljetten zou kunnen wisselen in kleine coupures als dat nodig mocht zijn. Dit kan met name handig zijn wanneer je naar minder toeristische gebieden gaat. Daar beschikt men lang niet altijd over voldoende wisselgeld als jij een kamer van $8 betaalt met een $100 biljet.
In Cambodja is pinnen lang niet zo vanzelfsprekend als in Thailand. In Phnom Penh, Siem Reap, Sihanoukville en in Battambang kun je inmiddels prima pinnen met een Nederlandse of Belgische bankpas maar in heel veel andere steden en dorpen ben je echt op cash of soms Traveller Cheques aangewezen. Houdt hier rekening mee. Reis je bijvoorbeeld vanuit Laos over land naar Cambodja en wil je een nachtje verblijven in Stung Treng en je hebt geen dollars bij je, dan heb je echt een issue. Een Cambodjaanse pin-automat spuugt Amerikaanse dollars uit trouwens. Overigens werken pinautomaten ook niet allemaal 24/7. Meestal wel tussen 8 en 18.
In Cambodja kun je dus pinnen in een paar steden waar veel toeristen komen. Daarbuiten ben je aangewezen op content geld, traveller cheques. Een uitstekend alternatief waar je vrijwel altijd iets aan hebt is een creditcard. Bij veel hotels kun je tegen betaling van commissie geld opnemen. Ze fungeren dus eigenlijk als een soort bank en dat kan reuze handig zijn wanneer je krap bij kas zit. En niet alleen prettig tijdens het reizen, ook thuis kan een creditcard uiteraard van pas komen.
Ben jij één van de 4 miljoen ANWB-leden dan kun je een gratis ANWB VISA-creditcard aanvragen. De voordelen van een ANWB VISA Creditcard op een rij
| < Vorige | Volgende > |
|---|