• Home
  • Reisfoto's
    • Vietnam Thailand 2011 reisfoto's
    • Myanmar Thailand 2010 reisfoto's
    • Bali Lombok Gili 2009 reisfoto's
    • India 2008 reisfoto's
    • Laos Cambodja Thailand 2007 reisfoto's
    • Myanmar Thailand 2006 reisfoto's
    • Laos Vietnam Thailand 2005 reisfoto's
    • Thailand Cambodja 2004 reisfoto's
    • Thailand 2003 reisfoto's
  • Reistips
    • Bali - Lombok reistips backpacken
      • Ary's Warung - Ubud
      • Babi Guling - Ubud
      • Kookcursus - Ubud
      • Meenemen
      • Nusa Lembongan
      • Scootertocht
      • Vliegticket Bali
      • Wandeltocht rijstvelden
    • Cambodja reistips backpacken
      • Algemeen
      • Angkor Wat
      • Bezienswaardigheden Phnom Penh
      • Geld pinnen
      • Grensovergangen
      • Infrastructuur
      • Kookcursus
      • Meenemen
      • Phnom Penh
      • Sihanoukville
      • Visuminformatie
    • India reistips backpacken
      • Algemeen
      • Bollywood
      • Meenemen
      • Varkala
      • Vliegticket Mumbai
    • Laos reistips backpacken
      • Algemeen
      • Boottocht Mekong
      • Don Det (Si Phan Don)
      • Grensovergangen
      • Meenemen
      • Vang Vieng
      • Visuminformatie
    • Myanmar reistips backpacken
      • Algemeen
      • Bagan
      • Bezienswaardigheden Yangon
      • Geld en creditcardinfo
      • Inle Lake
      • Mandalay
      • Meenemen
      • Visuminformatie
      • Vliegticket Yangon
      • Yangon
    • Thailand reistips backpacken
      • Airport
      • Algemeen
      • Bangkok
        • Airport
        • Bezienswaardigheden
        • Chatuchak Market
        • Chinatown
        • Fietstocht
        • Garra Rufa Fish Spa
        • Guesthouses
        • Khao San Road
        • Kookcursus
        • Maatkleding
        • Openbaar vervoer
      • Busvervoer
      • Chiang Mai
        • Algemeen
        • Olifanten verzorgen
      • Creditcard
      • Eilanden
        • Koh Chang
        • Koh Lipe
        • Koh Mak
        • Koh Mook
      • Eten op straat
      • Geld pinnen
      • Inenten en vaccinaties
      • Kookcursus
      • Meenemen
      • Veiligheid
      • Visuminformatie
      • Vliegticket Bangkok
    • Vietnam reistips backpacken
      • Algemeen
      • Grensovergangen
      • Meenemen
      • Visuminformatie
      • Vliegticket Hanoi
    • Zuidoost Azië reistips backpacken
      • Algemeen
      • Creditcard
      • Meenemen
      • Routes
      • Teva Sandalen
      • Vliegticket Azië
      • Voorbereiden
  • Reisverhalen
    • Vietnam - Thailand reisverhalen 2011 - 2012
      • 01 - Saigon
      • 02 - Phu Quoc
      • 03 - Mekong Delta
      • 04 - Koh Mook en Koh Jum
      • 05 - Bangkok
    • Myanmar - Thailand reisverhalen 2010
      • 01 - Bangkok
      • 02 - Yangon
      • 03 - Hsipaw
      • 04 - Hpa-an
      • 05 - Bangkok
      • 06 - Koh Mak
    • Bali - Lombok - Gili reisverhalen 2009
      • 01 - Ubud
      • 02 - Gili Trawangan
      • 03 - Senggigi
      • 04 - Gunung Rinjani
      • 05 - Ubud
      • 06 - Bratanmeer en Munduk
      • 07 - Nusa Lembongan
    • India reisverhalen 2008
      • 01 - Mumbai
      • 02 - Varkala
      • 03 - Backwaters of Kerala
      • 04 - Ooty en Mysore
      • 05 - Palolem in Goa
      • 06 - Arambol in Goa
      • 07 - Terug in Mumbai
    • Thailand - Laos - Cambodja reisverhalen 2007
      • 01 - Aankomst in Bangkok
      • 02 - Bolaven Plateau
      • 03 - Don Det
      • 04 - Phnom Penh
      • 05 - Koh Chang
      • 06 - Terug in Bangkok
    • Myanmar - Thailand reisverhalen 2006-2007
      • 01 - Aankomst in Bangkok
      • 02 - Yangon
      • 03 - Mandalay
      • 04 - Tempels van Bagan
      • 05 - Chaungtha Beach
      • 06 - Penang Georgetown
      • 07 - Kerst op Koh Lipe
      • 08 - Oud & Nieuw Koh Lipe
      • 09 - Khao Sok National Park
      • 10 - Terug in Bangkok
    • Laos - Vietnam - Thailand reisverhalen 2005
      • 01 - Bangkok
      • 02 - Chiang Khong
      • 03 - Luang Prabang
      • 04 - Tubing in Vang Vieng
      • 05 - Chillen in Vang Vieng
      • 06 - Hanoi
      • 07 - Hué
      • 08 - Nha Trang
      • 09 - Koh Chang
    • Thailand - Cambodja reisverhalen 2004-2005
      • 01 - Bangkok
      • 02 - Spetterpret Bangkok
      • 03 - Floating Market
      • 04 - Chillen op Koh Chang
      • 05 - Ao Bang Bao
      • 06 - Koh Mak
      • 07 - Koh Kood
      • 08 - Tsunami in Trat
      • 09 - Sihanoukville
  • Contact & Info
    • Contact
    • Disclaimer
    • Reislinks
    • Wie is Brotherlouis
  • 0
Reisverhalen Myanmar - Thailand 06 - Penang Georgetown

Brak in Georgetown - Maleisie

Laatst bijgewerkt op zaterdag 04 februari 2012 07:08
Gepubliceerd op donderdag 21 december 2006 18:00
Geschreven door Brother Louis

Reisverhalen Maleisie Georgetown PenangStel (ff puur hypothetisch dus hè), je vliegt terug van Yangon (Myanmar) naar Bangkok en moet daarvoor om 5:15 je nest uit. En stel dat je zo briljant was om een vlucht te vinden voor 700 THB (14 eurotjes) voor de volgende dag om 7:20 richting Malaysia en stel dat je in Bangkok 2 toffe duitse dames tegen zou komen die je in Bagan (Myanmar) had ontmoet, dan zou jij toch ook gewoon een nachtje doortrekken? Je leeft per slot van rekening maar één keer toch :-). En zo gebeurde het.

 

Te vroeg weg uit Yangon

Ergens rond een uur of 5:45 werd ik met een echtpaar uit (alweer) Duitsland (echt onkruid die Duitsers, zoveel als er hiervan zijn, je zou er met gemak een Schevenings strand mee kunnen vullen) naar de Airport gebracht. Ook deze reislustige 50+'ers kregen mijn wenkbrauwen bovengemiddeld omhoog door behalve 4 enorme sporttassen ook nog een heuse parasol met zich mee te sjouwen. "Ja, kan altijd van pas komen op het strand toch". Om 5:45 's ochtends wil je die discussie niet aan gaan en zeker niet met 'n Duitser, want die beschikken natuurlijk nog wel eens een stukje overwinningsmentaliteit waar de honden geen brood van lusten. Op de airport kregen ze echter de rekening, letterlijk, gepresenteerd. Op basis waarvan de inschatting gemaakt was weet ik niet maar het stel dacht er goed aan te doen te parasol kado te doen aan de taxi-chauffeur. Dat de gemiddelde taxi-chauffeur hier in een geklusterd aantal kartonnen dozen woont ergens op -3 van het lelijkste/meest vervallen betonnen bolwerk is nu even niet belangrijk, zo'n parasol kan altijd van pas komen en het gaat uiteindelijk om het gebaar, de kerstgedachte zegmaar :-).

Bij het inchecken bleken Adolf & Eva (de echte namen van de twee heb ik om privacy redenen even aangepast) te beschikken over 53,9 kilootjes. Omdat onze airliner, Air Asia, een prijsvechter is mag er maar 15Kg de man meegenomen worden. Iedere kilo extra kost je $4. De 13,9kg overgewicht werd dus een uitdaging voor de twee. In de wachtruimte zag ik hen zo'n drie kwartier later verschijnen volgehangen met camera tassen, kleine rugzakjes, een slinger van plastic tasjes om de middel en elk een t-shirt of tien. Ze hadden ook nog de nodige kleding weggegeven. De vraag op welke wijze ze dit aantal kilo's het land in gekregen hebben schuiven we gemakshalve even door naar volgende week.

De vlucht verliep verder voorspoedig na 1:10 mocht ik de grond van de gloednieuwe Bangkok Airport weer kussen. Dat het vervolgens nog een slordige 3 uur duurde voordat ik in m'n guesthouse was laat ik verder onbesproken.

 

Inchecken vlakbij Khao San Road in Bangkok

Na m'n intrek in Langphuu House genomen te hebben even m'n mail gecheckt en daar bleek ik een uitnodiging voor het diner te hebben van Meike en Anne die ik in Bagan had leren kennen. Erg aardige zussen die opgegroeid zijn in "The States" waardoor ze dat ellendige Duitse accent niet in hun Engels hadden. Na flink wat gesjop, een bezoek aan m'n kleermaker om te kijken of de broeken etc een beetje kek gesjeft waren en een legendarische "Submarine Sandwhich" verder (hij was weer heeerlijk Johnny!) was het tijd om de dames op te gaan zoeken. Onderweg nog even een 2e hands Lonely Planet van Maleisië op de kop getikt voor wat lokale valuta en een fles bier. Dat laatste moest de verkoper even overleggen met z'n baas maar die stemde in, hier dus niet dat geneuzel dat er tijdens werktijd niet gedronken mag worden :-) Het weerzien was erg leuk met de meiden en na het diner hebben we ons even laten behandelen in een massage salon met een olie massage. Zo'n dagje sjoppen is vreselijk vermoeiend natuurlijk en ik was ook nog eens hartstikke vroeg opgestaan. Hoog tijd voor een stukje ontspanning dus.

 

Nachtje doorhalen in Bangkok

Het liep inmiddels tegen middernacht maar daar merk je hier niets van. Een flink aantal pubs en kroegen zijn hier de hele nacht open. Daar kan de burgervader van Den Haag (en vele andere gemeentes) wellicht nog wat van opsteken. Meike haakte uiteindelijk af. Met Anne de hele nacht dus maar opgebleven want om 2:00 je bed in gaan om er vervolgens om 4:15 weer uit te moeten dat zou jij toch ook niet doen? De taxi-chauf naar de airport had er zin in want met kamikaze-snelheid scheurden we door Bangkok heen. En hoewel die nieuwe airport nog iets verder weg is dan de oude (maar de weg wel een stuk beter is) klokte we 26 minuten en 13 seconden af toen de beste man met piepende remmen en smeulende bandjes z'n rokenende japanner tot stilstand had gebracht. En na een voorspoedige vlucht van een paar uurtjes bevind ik mij nu op het eiland Pulau Penang - Georgetown in Malaysia. Met een gemiddelde luchtvochtigheid van 85 à 90%, een uur tijdsverschil, wéér een andere munteinheid (zo gek is die Euro nog niet, ik begreep dat de Duitsers de Nederlandse kranten weer gehaald hebben met de opmerking dat de meerderheid de Deutsch Mark weer terug wil, ik dan u feestelijK!!), wéér een andere taal en na 21 uur niet geslapen te hebben, zijn de omstandigheden hier toch weer heel anders en voel ik mij redelijk to vergevorderd gebroken.

 

Op adem komen bij 75 Travellers Lodge

Maleisië wordt voor ongeveer 90% bewoond door moslims. Ik ben dan ook erg benieuwd hoe lang Rita Verdonk hier zou aanblijven als Minister van Integratie want de burka wordt hier overal gedragen. Op het vliegveld was overigens geen enkele bus naar Georgetown te bekennen. Normaliter is 18km (met rugzak) voor een doorgewinterde bagpacker uiteraard een peuleschil maar na 21 uur zonder slaap rondgehobbeld te hebben (en met nog wat buckets drank van Khao San Road in de benen) liet ik deze optie toch maar onbenut. Na wat rondvragen en een half uurtje lopen kwam ik ergens bij een bushalte terecht en na een ritje van een uur ben ik ingecheckt bij de 75 Travellers Lodge. Betonnen blokkendoos maar 't wordt gerund door wederom flink wat goedlachse mensen. Nu even de buurt verkennen. Tot het volgende bulletin.....

Meest gelezen Zuidoost Azië tips

  • Meenenemen tijdens backpacken - Zuidoost Azie
  • Routes voor backpacken - Zuidoost Azie
  • Voorbereiden backpacken - Zuidoost Azie
  • Teva sandalen - Zuidoost Azie
  • Vliegticket Azie nodig? - Zuidoost Azie
PGT SocialWeb - Copyright © 2010 by pagit.eu

Aanbieding Bangkok

Aanbieding Vliegticket BangkokAmsterdam - Bangkok €477
vertrek t/m 15 juni 2012

Aanbieding Vliegticket BangkokAmsterdam - Bangkok €796
vertrek t/m 15 december 2012

Foto's Myanmar 2006


003-myanmar-yangon-whitehouse-hotel
118-myanmar-kalaw-3-daagse-trekking-inle-lake
793-thailand-khao-sok-national-park-cicade
317-myanmar-nyaungshwe-moeras-bij-inle-lake
273-myanmar-op-de-fiets-naar-de-hot-springs-inle-lake
637-myanmar-bagan
827-thailand-khao-sok-national-park-ratchaprapha-meer-viewpoint
477-myanmar-amarapura-u-bein-s-bridge
051-myanmar-yangon-downtown
249-myanmar-inle-lake
254-myanmar-inle-lake
216-myanmar-ontbijten-in-klooster
373-myanmar-indein
707-maleisie-penang-georgetown
491-myanmar-amarapura-u-bein-s-bridge
270-myanmar-lilian-fiets-hot-springs-inle-lake
843-thailand-bangkok-noodle-soup-thanon-phra-athit
147-myanmar-kalaw-3-daagse-trekking-inle-lake
784-thailand-khao-sok-national-park
608-myanmar-bagan
365-myanmar-tempel-ruines-indein
643-myanmar-bagan-zonsondergang
197-myanmar-kalaw-3-daagse-trekking-inle-lake
762-thailand-koh-lipe-uitzicht-sunrise-beach
765-thailand-ierse-dame-viewpoint-resort
832-thailand-khao-sok-national-park-sip-et-chan-waterval
280-myanmar-nyaungshwe-moeras-bij-inle-lake
437-myanmar-mandalay-moustache-brothers
831-thailand-khao-sok-national-park-sip-et-chan-waterval
162-myanmar-verse-rode-pepers

Maleisië - Georgetown

Reistips per land

  • Bali en Lombok
  • Cambodja
  • India
  • Laos
  • Myanmar (Birma)
  • Thailand
  • Vietnam

Populairste backpack tips

  • Maatkleding laten maken - Bangkok
  • Meenenemen tijdens backpacken - Zuidoost Azie
  • Bezienswaardigheden - Bangkok
  • Routes voor backpacken - Zuidoost Azie
  • Guesthouses nabij Khao San Road - Bangkok
  • Koh Chang - eiland Thailand
  • Geld en pinnen - Thailand
© 2004 - 2012 Brotherlouis.nl